Diller
  • türkçe
  • english
  • russian
Kurumsal Başlık

Kurumsal

Kurumsal

Hakkımızda

1993 Yılında Kurulan şirketimiz kurulduğu günden itibaren özellikle Dökme malzeme nakil ve stoklama sistemlerinde (BULK MATERIAL HANDLING) Dünyadaki teknolojik gelişmeleri takip ederek kendi deneyim ve araştırmaları ile birleştirip Türkiye’de imalatı hiç yapılmayan veya büyük bölümü ithal edilen makina ve sistemlerin % 100 Türkiye’de yapılmasını misyon olarak edinmiştir.

Temel Çalışma alanı olarak Çimento, Cam, Gübre ve Demir-Çelik Sektörü ve yan işletmelerini benimseyen Şirketimiz bu sektörlerlerde Türkiye’nin en büyükleri konumunda olan 100’ ün üzerinde fabrikada yalnızca mühendislik ve kritik malzeme teslimi veya anahtar teslimi tesisler kurmuştur.

Bunun yanısıra yukarıda belirtilen sektörlerde Rusya, Gürcistan, Türkmenistan, Ukrayna, Almanya, Fransa, Bosna-Hersek gibi ülkelerde de anahtar teslimi projeler gerçekleştirmiştir.

Lastik Bantlı Konveyörler, Lastik Bantlı ve Zincirli Kovalı elevatörler, Boru Bantlı Konveyör, Havalı Bant Sistemleri, Çelik Bant, Vibrasyonlu Besleyiciler , vb. nakil sistemlerinin proje, imalat ve montajı son teknolojik gelişmeler dikkate alınarak işletme, bakım ve enerji yönünden optimize edilerek uygulanmaktadır.

Özellikle son yıllarda kullanımı yaygınlaşan Boru Bant (Pipe Conveyor) sistemlerine, geliştirdiği bazı sistemleri de ekleyerek Türkiye’ de Boru Bant Konusunda birçok açıdan lider konumuna gelmiştir. Boru Bant ile ilgili projeler % 100 INTRA bünyesinde çözülmektedir. Halen çalışan borubant sistemlerinin % 80’ inin gerçekleştiren Şirketimiz, en küçük, en kompleks, en yüksek kapasiteli, en uzun, en yüksek boru bantları da referans listesine katmıştır.

Her türlü dökme malzeme stoklama sistemleri konusunda da uzmanlaşan Şirketimiz 2.500 t/saat kapasiteye kadar Yığıcı(Stacker) ve 600 t/ saat Kapasiteye kadar kazıyıcı (reclaimer) sistemlerini % 100 yerli olarak proje, temin, montaj ve devreye alma çalışmalarını yaparak ürün yelpazesine katmış ve bu konuda referanslar oluşturmuştur.

 

Misyonumuz; Dünyadaki teknolojik gelişmeleri takip ederek kendi deneyim ve araştırmaları ile birleştirip öncelikli olarak Ortadoğu ve Afrika'da ve Avrupa'da Dökme Malzeme Taşıma Sistemleri hakkındaki ihalelerden haberdar olup girilen ihaleleri %100 e yakın bir oranda almayı hedeflemek. Vizyonumuz; Hizmet verdiği faaliyet alanlarında zaten Türkiye'nin güvenilir, saygın, uzman ve öncü şirketlerinden biri olarak bu ünvanı Avrupa ve dünya piyasasında da kazanmak.