Diller
  • türkçe
  • english
  • russian
Ürünler Başlık

Ürünlerimiz

Klasik Konveyör

Klasik Konveyör

Bantlı konveyörler Madencilik, Çimento, Demirçelik, limanlarda ve benzeri tesislerde dökme malzemelerin naklinde ucuz, verimli, bakım ve kontrolu basit olması nedeniyle en geniş uygulama alanı bulmuş transport sistemidir. Başlıca avantajları aşağıda sıralanmıştır:

1. Taşıma kapasitesi : 10.000 m3/saat kapasiteye kadar kesintisiz olarak malzeme taşınabilir.

2. Güzergah adaptasyon : Yükleme ile boşaltma bölgesi arasında en kısa yoldan olası engeller kolay ve ekonomik olarak aşılarak taşıyabilme özelliğine sahiptir.

3. Stoklama özelliği : Stokollerde staker( yığıcı) ve kazıyıcı(reclaimer) sistemleri ile uyumlu olarak çalışabilir.

4. Proses Kontrolu : Bantlı konveyörler proses açısından dozajlama, tartım metal ayırma v.b. gibi gerekli kontroller için uygundur.

5. Çevre faktörü : Bantlı konveyörler sessiz çalışırlar, taşıma bölgesindeçevre kirliliğine sebep olmazlar. Ancak döküş noktalarının tozsuzlaştırılması gerekir.

6.Emniyetli çalışma : Bantlı konveyörlerin çalıştırılmaları ve bakımı az sayıda personelle güvenli bir şekilde yapılabilir. Hat boyunca halatlı acil durdurmalar, avara tamburda devir bekçisi, döküş noktasındaki tıkanmalar için seviye ölçüm cihazları sayesinde ve bant kaldı şalterleri ile maksimum güvenlik sağlanabilir.

7. Enerji maliyeti : Bantlı konveyörlerde taşınan mazlemenin ton başına taşıma maliyeti zincirli konveyör gibi yüksek sürtünmeli veya pnömatik sistemlere göre çok düşüktür.

8. Bakım maliyeti : Bantlı konveyör üzerindeki parçalar alternatiflerine göre küçük olduğundan bakımı kolaydır. Yedek parça ihtiyacı çeşit ve miktar olarak çok azdır ve ucuza ve kısa zamanda temin edilir.

Bantlı konveyörler kullanım yerlerine göre düz ve eğimli olabilirler , tahrik ve gergi tertibatlarına göre de değişik uygulama alanları vardır. Bant genişliğine göre çeşitli standartlar mevcuttur.

Bantlı konveyörler temel olarak aşağıda belirtilen elemanlardan oluşur.

- Taşıyıcı lastik bant

- Tahrik tamburu ve tahrik gurubu

- Kuyruk tamburu

- Taşıyıcı rulo istasyonu

- Dönüş rulo istasyonu

- Darbe Rulo İstasyonu

- Alt ve üst kılavuz rulo istasyonu

- Yükleme Teknesi

- Döküş davlumbazı ve şutu

- Kapak

- Tambur Sıyırıcı

- Dönüş Sıyırıcı

- Ağırlıklı gergi tertibatı

Galeri